PROŚBA O KONTAKT
Twoje imię i nazwisko*
Telefon*
Standard
Premium
Luxury

Systemy mocowań sufitów napinanych

KuchnieHarpun to elastyczna płytka, która jest twardsza od folii PVC i przyspawana do płótna sufitu napinanego wzdłuż całego obwodu. Ta płytka służy do łączenia płótna sufitu i bagietki. Płótno do instalacji w obiekcie budowlanym dostajecie gotowe do zamontowania (ma ono potrzebny rozmiar i konfigurację).

Montaż sufitu napinanego z wykorzystaniem technologii harpunowej odbywa się w ten sposób: z pomocą nagrzewnicy gazowej pomieszczenie nagrzewa się do wysokiej temperatury, przy czym folia PVC staje się miękka. Za pomocą specjalnej łopatki (szpachli) harpun zasuwa się do wewnątrz bagietki, a potem blokuje się. Po ochłodzeniu płótna sufitu napinanego do temperatury pokojowej tworzy się idealnie równy i płaski sufit, jaki ma mocne połączenie naciągniętej folii z bagietką.

Montaż sufitu napinanego z wykorzystaniem technologii harpunowej odbywa się w kilku etapach:

 • Profil montażowy (bagietka), do którego będzie wstawiać się skraj płótna sufitu napinanego, mocuje się do ścian wzdłuż całego obwodu.
 • Za pomocą szpachli montery zasuwają płótno sufitu napinanego z jednej ze stron do bagietki.
 • Płótno sufitu napinanego nagrzewa się do otrzymania elastyczności z wykorzystaniem specjalnej nagrzewnicy gazowej.
 • Po nagrzewaniu płótno może rozciągać się i tedy montery instalują jego do bagietki wzdłuż obwodu.
 • Po montażu sufitu napinanego, w tym suficie monter robi otwory technologiczne na komunikacji.
 • Potem odbywa się instalacja oświetlenia (lamp albo żyrandola).

Harpunowy system instalacji sufitu napinanego umożliwia zrobić jakościowe naciągnięcie sufitu bardzo szybko, dlatego że po ochłodzeniu folia tworzy idealnie równą powierzchnię sufitu bez żadnych ugięć. Harpunowy system instalacji sufitu napinanego pozwala częściowo albo całkiem rozmontować sufit i ustalić na jego miejsce nowy, na przykład, w przypadku zalania mieszkania przez sąsiada albo remontu kapitalnego.

Klinowy system instalacji sufitu napinanego

Mocowanie klinowe składa się z trzech elementów:

 • profil mocujący;
 • klin mocujący;
 • listwa wykończeniowa (dla nadania zakończonego wyglądu).

Przewagi klinowego sposobu mocowania:

 • Najlepiej przewagi klinowego sposobu mocowania przejawiają się spośród sufitów zawiłych konstrukcyj. Takie mocowanie daje możliwość realizować fantazje architektoniczne i idee designerów wszelkiej złożoności: sufit na dwóch (lub więcej) poziomach, luki itd. A przy pomocy profilu rozdzielającego można zestawiać na suficie różnokolorowe kompozycje.
 • Klinowy system mocowania nie potrzebuje dokładnych i precyzyjnych pomiarów, komputerowego przetwarzania danych, a także dokładnego rysunku. Technologia przewiduje krojenie prostokątnego płótna o wymiarach pomieszczenia. Podczas montażu sufitu napinanego majstrowie montują płótno według kształtu pomieszczenia.
 • Osobliwości konstrukcji pozwalają regulować stopień naciągnięcia sufitu podczas montażu i w razie konieczności wprowadzać zmiany do konstrukcji, dodając elementy, które nie były uwzględnione przy przygotowywaniu płótna.
 • Sufity, które są instalowane przy pomocy klinowego systemu mocowania, wyróżniają się od innych swą niezawodnością dlatego, że nie mają szwu po obwodzie. Sufity z harpunowym systemem mocowania nieuchronnie mają ten szew.
 • Brak harpuna daje możliwość dokładniej pakować już gotowe płótna. Takie płótna lepiej znoszą transport.
 • W razie konieczności klinowy system mocowania pozwala łatwo zrobić częściowe rozmontowanie sufitu: zdjąć i znów zamocować płótno.
 • Klinowy system mocowania jest uniwersalny i pozwala montować sufity napinane wszelkich typów.

Harpunowy system pokazał swą wysoką niezawodność, co i wyróżnia go spośród innych systemów mocowania sufitów napinanych. Harpunowy system pozwala uniknąć pojawienia się fałdów podczas eksploatacji sufitów napinanych, dlatego że zapewnia dobre naciągnięcie płótna. Harpunowy system wyklucza błędy, które mogą zrobić montery przy wykorzystaniu, na przykład, klinowego systemu. W naszym systemie naciągnięcie obliczy się programem. To zapełni wysoką dokładność wyliczeń.

Dlaczego wykorzystamy harpunowy system instalacji sufitów napinanych?

Harpunowy system implikuje spawanie płótna i obramowania twardziejszego od folii PVC wzdłuż całego obwodu. To obramowanie w cięciu poprzecznym ma kształt harpuna. Przygotowywać takie płótno można tylko w warunkach produkcyjnych. Potrzebnie, żeby rozmiar płótna był 7% krótszy od odległości między ścianami, gdzie jego trzeba rozciągnąć. Błąd może być nie więcej niż 1 cm.

Montaż płótna sufitu napinanego robi się tak, żeby jeden kąt płótna był zaczepiony za profil mocujący. Dalej płótno nagrzewa się wzdłuż przekątnej do temperatury 70°С, co daje możliwość trochę rozciągnąć zmiękczoną folię i pomieścić harpun w rowek profilu w przeciwległym kącie przy pomocy szpachli. To samo powtarza się i z drugą przekątną, a dalej po obwodu. Kiedy sufit napinany ochłodzi się, tworzy bardzo mocne i trwałe połączenie z profilem. Podczas montażu sufitu powietrze w pomieszczeniu nagrzewa się nie więcej niż 45°С. Niemniej jednak nasi specjaliści rekomendują wynieść z pokoju wszystkie urządzenia i narzędzia, dla których wysoka temperatura jest niebezpieczna, a także puszki aerozolu różnych rodzajów na czas montażu.

Montaż sufitu napinanego z wykorzystaniem technologii harpunowej

Swoim klientom proponujemy taką progresywną technologię montażu sufitu napinanego jak technologia harpunowa. Harpun to elastyczna płytka, jaka jest twardziejsza od folii PVC i przyspawana do płótna sufitu napinanego wzdłuż całego obwodu. Ta płytka służy do łączenia płótna sufitu i bagietki. Przyspawać harpun można tylko w warunkach produkcyjnych, dlatego wszystkie wymiary trzeba robić bardzo dokładnie (możliwy błąd składa 1 cm). Wymiary nadają się do fabryki i już potem specjaliści wykonywają te roboty. Płótno do instalacji na obiekt budowlany dostaje się gotowym do wykorzystania. To jest główną przyczyną dość długiego terminu wykonania zamówienia instalacji sufitu napinanego z wykorzystaniem technologii harpunowej.

Montaż sufitu napinanego z wykorzystaniem technologii harpunowej odbywa się w ten sposób: przy pomocy nagrzewnicy gazowej pomieszczenie nagrzewa się do wysokiej temperatury i tedy folia PVC staje się miękka, elastyczną i podatną. Z pomocą szpachli harpun zasuwa się do wewnątrz bagietki i blokuje się automatycznie (z wyjątkiem profilu aluminiowego). Po ochłodzeniu płótna sufitu napinanego do temperatury pokojowej tworzy się idealnie równy i płaski sufit, jaki ma mocne połączenie naciągniętej folii z bagietką.

Dopuszczalna wielkość obwisania sufitu ogranicza powierzchnię płótna. W przypadku, jeśli powierzchnia sufitu jest więcej niż płótno albo sufit jest wielopoziomowy, trzeba przygotowywać kilku płócien.

Podczas montażu płótna, które przylegają jeden do drugiego, mocują się do opory przy pomocy harpunów. Płótna można połączyć z pomocą specjalnego profilu.

Jeśli mówić o sufitach trójwymiarowych, proces przygotowywania i montażu takich sufitów jest znacznie składniejszy niż montaż i przygotowywanie sufitów płaskich. Takie roboty mogą wykonywać tylko dobrze wykształceni specjaliści, które mają doświadczenie w tej sferze.

NAPISZ DO NAS
Twoje imię i nazwisko*
E-mail*
Telefon*
Wiadomość*
* wymagane pola
VIDEO