PROŚBA O KONTAKT
Twoje imię i nazwisko*
Telefon*
Przejdź do Sufity Napinane Poland Group
Standard
Premium
Luxury

Paleta kolorów w designie sufitów napinanych

Paleta kolorów w designie sufitów_napinanychRoli ogromnej palety kolorów w zaprojektowaniu i stworzeniu wystroju wnętrza trudno nie docenić, bo kiedy zaczynamy robić remont, przeważnie chcemy zmienić i polepszyć otaczającą nas przestrzeń.

Sufity napinane tworzą w pomieszczeniu nieprawdopodobnie zadziwiający efekt. Kiedy wybieracie ten rodzaj sufitu, pamiętacie, że nowy design będzie bardzo różnić się od tradycyjnych sufitów.

Kiedy zdecydowaliście się na sufit napinany, musicie zrobić jeszcze jeden ważny wybór, który ma duże znaczenie dla waszego przyszłego wystroju wnętrza.

Remont sufitu to najgłówniejsza część remontu w całości. Dużo osób już przekonali się, że sufity napinane jest najszybszym i najefektywniejszym sposobem zrobić remont sufitu.

Wybór załatwienia i palety kolorów, a mianowicie wybór stylu i koloru sufitu napinanego, wyznaczają główne zamyślenie designu pomieszczenia.

Wybór materiału, sposób ozdoby, paleta kolorów i rozsądne koszty na remont to zadania stojące przed tymi, kto zdecydował się nie prosto na nieznaczny kosmetyczny remont, a chce istotnie polepszyć warunki mieszkaniowe i jakość swego życia.

Jedną z najgłówniejszych zasad kolorowego projektowania wystroju wnętrza jest pomyślnie połączenie kolorów i odcieni sufitu napinanego i ścian.

Kwestia doboru kolorystyki jest jednym z ważnych elementów designu. Nieudana kolorystyka może stworzyć odczucie dyskomfortu. Przebywanie w takim pomieszczeniu w ciągu długiego czasu budzi przygnębienie i nerwowość. Kolory mogą zmienić nasze postrzeganie samego pokoju, nasze emocje, a także poczucie naszego komfortu.

Osobom, które lubią jaskrawe barwy, trzeba rzetelnie podejść do wyboru połączenia kontrastowych kolorów. Każdy kolor w palecie maje swoją antypodę:

 • Czerwony – zielony,
 • Pomarańczowy – kolor morskiej fali,
 • Jajeczny kolor – granatowy,
 • Żółty – koloru bzu,
 • Limonkowy – fioletowy,
 • Jasnozielony – różowy.

Koniecznie zwracajcie uwagę na oświetlenie. Efekt światła dziennego i wieczornego odgrywa ważną rolę w ostatecznym wyniku. Wybrane kolory przy świetle dziennym mogą wywrzeć zupełnie inne wrażenie wieczorem. W pokojach z oknami na południe lepiej wzbierać chłodne tonacje, a w pokojach z oknami na północ lepiej wybierać ciepłe tonacje.

Jeśli chcecie, żeby wasze mieszkanie wyglądało jak wyspa spokoju i ciszy, wykorzystujcie różne odcienie, ale jednego zasadniczego koloru. Ten kolor może być ciemniejszej lub jaśniejszej tonacji, na przykład, ciemnoniebieski, niebieski, błękitny. Dlatego, żeby ten wariant nie był przygnębiającym albo prostym i nie ciekawym, można zezwolić niewielkie kombinacje z kolorami neutralnych i jasnych odcienie.

Wybór stylu (styl minimalistyczny, klasyczny, etniczny, high-tech albo styl glamour) zobowiązuje do pewnej palety kolorów i pewnego typu sufitu napinanego. Kiedy styl jest wybrany, można dobierać kolory, które będą odpowiadać konkretnemu stylu. Wszystkie osobliwości pomieszczenia, a także osobliwości miejsca jego lokalizacji trzeba brać pod uwagę.

Tak, styl klasyczny odróżnia się od innych tym, że ma precyzyjne geometryczne kształty i neutralne tonacje. Jaskrawe tonacje i sufit napinany z połyskiem nie dają potrzebnego efektu klasyki.

Matowe sufity napinane jasnych odcieni więcej odpowiadają klasycznemu designu wystroju wnętrza.

Konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych z wkładką sufitu napinanego dają możliwość zaakcentować wybrany styl wystroju wnętrza, a także wykorzystać w załatwieniu szerokie bagietki.

Zasady doboru kolorystyki

Pomarańczowy to najcieplejszy kolor.

Niebieski to najchłodniejszy kolor, który asocjuje się z chłodną wodą, lodem.

Właśnie ciepła i chłodna palety kolorów mogą zmienić pomieszczenie. Tak, na przykład, dlatego, żeby rozszerzyć ściany niewielkiego pokoju, pożądane wykorzystywać nie prosto jasne tonacje, a jasne chłodne tonacje.

Biały to tradycyjny kolor do sufitu, który tworzy iluzję przestrzeni, swobody i powietrza, robi sufit wyższym. Biały kolor w pokoju symbolizuje czystość i porządek. Ten kolor robi pokój znacznie więcej. Można mówić, że on zaciera kąty i granicy, ale istnieje takie prawdopodobieństwo, że sam pokój będzie zdawać się przygnębiającym albo prostym. Biały kolor jest niezastąpionym w wypadku, jeśli trzeba zmiękczyć jaskrawe kolory: czerwony, pomarańczowy, zielony.

Kolorystyka ma swoje niuanse. Pamiętajcie, że jaskrawe kolory razem z białym stają się jaśniejszymi. Tak, na przykład, jaskrawy niebieski kolor będzie mniej jaskrawy na białym tle, przy czym sam biały kolor będzie trochę błękitnawym. To jest efekt wizualnej percepcji gry kolorów.

Najpomyślniejsze przykłady połączenia kolorów:

 • Do czerwonego: różowy – fioletowy i pomarańczowy – jajeczny żółty,
 • Do pomarańczowego: czerwony – różowy i jajeczny żółty – żółty,
 • Do żółtego: pomarańczowy – jajeczny żółty i limonkowy,
 • Do zielonego: limonkowy – jasnozielony i kolor morskiej fali – niebieski,
 • Do niebieskiego: zielony – kolor morskiej fali i koloru bzu – fioletowy,
 • Do fioletowego: niebieski – koloru bzu i różowy – czerwony.

Pomyślna paleta kolorów

Odcienie od żółtego do zielonego to spokojna i optymistyczna paleta, która usuwa zmęczenie.

Pastelowe odcienie od żółtego do beżowego to kolory, które przyczyniają się do zgody i pokoju. Takie kolory można nazywać komfortowymi.

Turkusowy nadaje odczuwanie świeżości. Ten kolor jest dobrym wariantem do łazienki.

Jasnobłękitny kolor ucisza i sprzyja senności. Jasnobłękitny jest doskonałym wariantem do sypialni, a także do pokojów, główne przeznaczenie których jest odpoczynek. Trzeba pamiętać, że ten kolor nie jest dobrym wariantem dla biur.

Ciemnobłękitny kolor jest poważny i rzeczowy. Ten kolor dobrze zmniejsza i niewieluje emocji. Ciemnobłękitny to dobrzy kolor dla pomieszczeń, w których odbywają się konsultacje i dyskusje.

Żółty i pomarańczowy kolory wzbudzają przypływ energii i żwawości. One są idealne do północnej strony pomieszczenia. Te kolory lepiej nie wykorzystywać w sypialnie.

Całkowicie biały kolor wzbudza odczucie chłodu i dyskomfortu, ale z innej strony biały kolor to czysty arkusz i dobra możliwość dla designerów, żeby realizować mnóstwo idei i zamyśleń.

Czerwony kolor albo kolor terakota stymulują i podejmują nastrój w wypadku, kiedy one są akcentami.

Czarny kolor nadaje wystroju wnętrz niezwykłego stylu w wypadku, kiedy on jest akcentem. Niezmierna pasja do czarnego tworzy ponurą sytuację.

Jasnoszary jest spokojnym i neutralnym kolorem. W kombinacji z innymi kolorami tworzy rzeczową sytuację.

Nasze specjaliści są zawsze gotowe realizować wszystkie wasze zamyślenia i projekty designerów!

NAPISZ DO NAS
Twoje imię i nazwisko*
E-mail*
Telefon*
Wiadomość*
* wymagane pola
VIDEO