PROŚBA O KONTAKT
Twoje imię i nazwisko*
Telefon*
Przejdź do Sufity Napinane Poland Group
Standard
Premium
Luxury

Oświetlenie sufitów napinanych: lampy wiszące i żyrandole

OSWIETLENIE_SUFITУW_NAPINANYCH_LAMPY_WISZACE_I_ZYRANDOLEWiele osób pyta: jakie oświetlenie jest potrzebne do sufitów napinanych? Dzisiaj bardzo rozmaity wybór lamp sufitowych może nawet zmusić was zgubić się wśród takiej obfitości.

Proponujemy rozpatrzyć kilka wariantów, a mianowicie: poziome i pionowe.

Lampy wiszące poziome to lampy, które mają wysokość od 20 do 35 cm, a średnica wyjścia punktów oświetleniowych może być obok metra. One są przeznaczone do sufitów, które mają wysokość od 230 do 300 cm, tj. do niskich sufitów.

Lampy wiszące pionowe to lampy, które mają wysokość od 50 do 100 cm i szerokość wyjścia punktów oświetleniowych jest od 30 do 50 cm, tj. takie lampy przeznaczone do wysokich sufitów.

Bardzo często klienci wybierają lampy wiszące poziome, dlatego że sufity zwykle mają standardową wysokość 250-265 cm.

Kształt takich lamp wiszących może być okrągłym, kwadratowym i prostokątnym.

Zwykle lampy wiszące i żyrandole okrągłego kształtu najczęściej są zdatne do użycia, dlatego że dla ich montażu trzeba najpierw przykleić specjalne termoizolacyjne kółko, które będzie bronić płótno sufitu napinanego od uszkodzenia i nagrzewania.

Montaż żyrandola kwadratowego kształtu jest dosyć trudną sprawą. Nie radzimy tego robić.

Podczas wyboru lampy wiszącej albo żyrandola musicie myśleć nie tylko o piękności, ale i o bezpieczeństwie. Punkty świetlne sufitowe (żarówki i diody) mają być w odległości 10 cm od sufitu, w przeciwnym wypadku, mogą zepsuć płótno.

Wieszanie żyrandola na suficie napinanym odbywa się zupełnie tak samo, jak i wieszanie żyrandola na betonowym suficie.

Żyrandole z diodami trzeba montować z obrachunkiem kratki do chłodzenia.

Kratkę do chłodzenia nie można chować w suficie, dlatego że tam nie ma przepływu powietrza i transformatory nie mają możliwości ochładzać się podczas roboty. Przegrzanie skraca termin roboty żyrandola.

NAPISZ DO NAS
Twoje imię i nazwisko*
E-mail*
Telefon*
Wiadomość*
* wymagane pola
VIDEO