PROŚBA O KONTAKT
Twoje imię i nazwisko*
Telefon*
Standard
Premium
Luxury

Jak przygotować pomieszczenia do montażu sufita napinanego

Remont pomieszczeń zwykle wiąże się z dużą ilością zabrudzeń i pyłu, który trudno usunąć w trakcie sprzątania. Nie jest to jednak reguła. W przypadku sufitu napinanego montaż nie wiąże się z “brudną robotą” i dodatkowo może być wykonany stosunkowo szybko. Konieczne jest jednak odpowiednie przygotowanie pomieszczenia przed rozpoczęciem prac remontowych.

Odpowiednio przygotowane pomieszczenie

sufity napinane warszawaZ pokoju, w którym przeprowadzany będzie montaż, należy usunąć na czas wykonywania robót rośliny i zwierzęta. Trzeba wziąć także pod uwagę przedmioty, które mogą popsuć się w wyniku ogrzewania – szczególnie te wykonane z plastiku. Wysokie temperatury mają negatywny wpływ na lustra – warto więc usunąć je z pokoju na czas zakładania sufitu napinanego. Montaż wymaga użycia wysokiej temperatury, dlatego uważać należy na wszelkie przedmioty łatwopalne lub mogące się stopić. Jeśli nie jest możliwe przeniesienie ich do innego pokoju, należy dokładnie je zakryć.

Stary, łuszczący się tynk sufitu należy obowiązkowo usunąć. Konieczne jest także załatanie wszystkich szczelin, które będą znajdować się powyżej sufitu napinanego. Montaż na nie przygotowanej wcześniej powierzchni może skutkować efektem “zwiotczenia” nowo zamontowanego sufitu.

Współpraca z ekipą montażową sufitu napinanego

Decydując się na współpracę z firmą montażową specjalizującą się w sufitach napinanych, trzeba pamiętać, że należy przekazać monterom wszystkie informacje związane z ukrytymi rurami grzewczymi i wodnymi, wentylacją czy instalacją elektryczną. Pozwoli to na uniknięcie przykrych niespodzianek. Przed rozpoczęciem prac należy przekazać osobom odpowiedzialnym za prace lampy, żyrandole i inne elementy oświetlenia, które będą zakładane na suficie napinanym w trakcie montażu. To właśnie z pracownikami firmy remontowej ustalane będą wszystkie szczegóły.

Należy mieć na uwadze, że ściany, na których będzie mocowany sufit, muszą spełniać pewne wymagania. W przypadku, gdy są pokryte płytkami ceramicznymi, powinny być one bardzo dobrze przyklejone – bez pustek i z równomierną warstwą kleju na całej powierzchni. Wszelkie wątpliwości związane z montażem najlepiej omawiać ze specjalistami w tym temacie. Firma Poland Group to wysoce wykwalifikowani monterzy, którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zdobytej wiedzy odpowiedzą na każde Twoje pytanie i znajdą rozwiązanie nurtującego Cię problemu. Zapraszamy do kontaktu!

NAPISZ DO NAS
Twoje imię i nazwisko*
E-mail*
Telefon*
Wiadomość*
* wymagane pola
VIDEO