PROŚBA O KONTAKT
Twoje imię i nazwisko*
Telefon*
Standard
Premium
Luxury

Jak montuje się sufity napinane?

Czy montaż sufitu napinanego jest czymś trudnym, skomplikowanym oraz wymagającym od nas zaangażowania firmy jaka podejmie się takiego zadania? Oczywiście na początku trzeba wyjaśnić ważną kwestię, a mianowicie wszystkie elementy i komponenty do sufitu napinanego wykonywane są w indywidualny sposób na podstawie wymiarów. Należy zatem pamiętać o potrzebie zmierzenia wszystkich ścian a tym samym również przekątnych wnętrz, zwłaszcza w sytuacji gdy nasze ściany są nierówne. Tego typu informacje są uwzględniane przy wykonywaniu materiałów z jakich powstać ma nasz sufit, dodatkowo dochodzi do ich procesu wycinania oraz obszywania.

Jakie umiejętności musimy posiadać by samodzielnie zamocować sufit napinany?

Montaż sufitu napinanego to zadanie dla osoby sprawne, która nie będzie miała problemu z jego swoistym napinaniem. Najpierw musimy zadbać o zamocowanie listew aluminiowych na naszych ścianach, które tworzą w ten sposób istny stelaż pod naszym sufitem, następnie zakładamy na niego klamry mocowania w jasno określonym do tego miejscu, wszystko po to aby taki sufit był odpowiednio napięty. Mocowanie sufitu w adekwatnych do tego narożnikach oczywiście po przekątnej i złapanie zaczepieniami klamry w odpowiednich do tego narożnikach, to jeden z kolejnych kroków jakie w tym aspekcie musimy wykonać. Dodatkowo pamiętajmy o potrzebie zastosowania nagrzewnicy, która jest niezbędna do tego celu. Wraz z rosnącą temperaturą materiał z jakiego został wykonany sufit zacznie zwiększać swoją objętość i dostosuje się w adekwatny sposób do miejsca przeznaczenia.

Pamiętajmy o końcowym etapie mocowania sufitu napinanego

Wiele osób zapomina o potrzebie wypełnienia niektórych przestrzeni, pomiędzy samą ścianą a sufitem poprzez wykorzystanie do tego celu, listwy maskującej. Wpływają one na ograniczenie dostania się kurzu czy jakichkolwiek zanieczyszczeń do szczelin jakie powstały między samym sufitem a jego stropem.

Jak zatem widać, montaż napinanego sufitu nie jest zadaniem prostym, dlatego w wielu przypadkach oraz sytuacjach znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy, która wykona go w precyzyjny i dokładny sposób.

NAPISZ DO NAS
Twoje imię i nazwisko*
E-mail*
Telefon*
Wiadomość*
* wymagane pola
VIDEO