SUFITY NAPINANE
opinie

Marta i Michal Willmann

opine Kasia Kors Porządną firma, fachowcy swojej branży. Robią już czwarte zlecenie u mnie,świetnie się spisują. Polecamy.

Mariusz C

opine Jestem pod wrażeniem! Szybka realizacja usług, staranne wykonane prace, korzystne ceny.

Kuba S

opine Firma godna polecenia. Z pewnością jeszcze nie raz skorzystam z jej usług!

Jak przygotować pomieszczenia do montażu sufita napinanego

Montaż sufitów napinanych praktycznie nie zawiera w siebie “brudnej” roboty i jest wykonywany dosyć szybko. Dlatego, żeby zmontować sufity napinane trzeba tylko kilka godzin. Niemniej jednak, jeśli chcecie, by wszystko udało się dokładnie tak samo szybko i bez zbędnego brudu, trzeba zaniepokoić się przygotowaniem pomieszczenia do wykonywania wszystkich robót. Żeby zrozumieć z czego zrobiony sufit napinany zobacz tutaj.

 W przypadku, kiedy montaż sufitu napinanego będzie odbywać się w pokoju mieszkania z już gotowym remontem, trzeba będzie decydować kilka zadań:

  • usunąć z pokoju kwiaty i różne rośliny, zwierzęta i akwarium na czas wykonywania robót,
  • usunąć z pokoju wszystko, co może popsuć się podczas jego nagrzewania. Na przykład cienki plastik, który stanowi część wielkiej ilości sprzętu gospodarstwa domowego, bardzo boi się nagrzewania. Niedobrze znoszą wysokie temperatury także lustra itd,
  • postarać się usunąć z pokoju albo przenieść do jego centrum różne przedmioty wystroju wnętrz. W przypadku, kiedy to zrobić niemożliwe, potrzebnie ich dobrze nakryć.

Ważne jest, aby rozumieć, że ilość “brudnej” roboty jest minimalna, ale nie zważając na to, niewielka ilość pyłu koniec końców osiądzie. Dlatego będzie lepiej wcześniej zaniepokoić się decydowaniem tego pytania, a mianowicie podczas samego remontu, wtedy, kiedy wszystkie roboty budowlane są zakończone. W takiej sytuacji trzeba zaniepokoić się stanem sufitu głównego (bazowego), a mianowicie

  • Stary łuszczący się tynk sufitu obowiązkowo trzeba usunąć albo choćby oczyścić sufit od tej części tynku, która się łuszczy,
  • Załatać wszystkie szczeliny, które będą znajdować się wyżej poziomu sufitu napinanego. To pomoże zapobiec ruchu powietrza między sufitem głównym (bazowym) i sufitem napinanym. Jeśli tego nie zrobić, możecie otrzymać bardzo nieprzyjemny efekt “zwiotczenia” sufitu napinanego albo jego “przylepianie się” do sufitu głównego

Teraz potrzebnie porozmawiać z brygadą montażową “Poland Group”.

sufity-napinane-warszawa

Spróbujcie nadać specjalistom maksimum informacji o ukrytych komunikacjach: rurach grzewczych i wodnych, wentylacji, instalacji elektrycznej. To pomoże ubiec różnych nieprzyjemnych niespodzianek i wam i monterom.

Także przed początkiem robót musicie oddać monterom wszystkie lampy, żyrandole i inne oświetlenie, które oni będą montować do sufitów napinanych (schemat montażu i wysokość rozmieszczenia sufitu przejęzyczają się wcześniej). Z brygadą montażową uzgodnicie wszystkie rodzaje robót, które będą się wykonywać w pomieszczeniu, a także kompletowanie, które oni będą wykorzystywać podczas wykonywania robót.

Potrzebnie mieć na uwadze, że istnieją określone wymogi do ścian w pomieszczeniach, dlatego że właśnie ściany będą miejscem mocowania. W przypadku, kiedy ściany pokryte płytkami ceramicznymi, ta płytka musi być bardzo dobrze przyklejona, bez pustek, z równomierną warstwą kleju na wszystkiej powierzchnie. Istnieją wymogi właśnie i do ścian albo do mocowań i jakości płyt gipsowo-kartonowych, jeśli takie płyty zakrywają ściany.

Zresztą te wszystkie wymogi lepiej omawiać na mieście ze specjalistami firmy “Poland Group”, dlatego że nasi specjaliści są doświadczonymi i wysoko kwalifikowanymi i wiedzą jak decydować każde pojawiające się pytanie albo problemu.

Jak przygotować pomieszczenia do montażu sufita napinanego

Montaż sufitów napinanych praktycznie nie zawiera w siebie “brudnej” roboty i jest wykonywany dosyć szybko. Dlatego, żeby zmontować sufity napinane trzeba tylko kilka godzin. Niemniej jednak, jeśli chcecie, by wszystko udało się dokładnie tak samo szybko i bez zbędnego brudu, trzeba zaniepokoić się przygotowaniem pomieszczenia do wykonywania wszystkich robót. Żeby zrozumieć z czego zrobiony sufit napinany zobacz tutaj.

Paleta kolorów w designie sufitów napinanych

sufity napinane Rola palety kolorów w załatwieniu i stworzeniu wystroju wnętrza trudno przecenić, bo kiedy zaczynamy robić remont, przeważnie chcemy zmienić i polepszyć otaczająca nas przestrzeń.

SYSTEMY MOCOWAŃ SUFITÓW NAPINANYCH

KuchnieHarpun to elastyczna płytka, jaka jest twardziejsza od folii PVC i przyspawana do płótna sufitu napinanego wzdłuż całego obwodu. Ta płytka służy do łączenia płótna sufitu i bagietki. Płótno do instalacji na obiekt budowlany dostaje się gotowym do wykorzystania (ono ma potrzebny rozmiar i konfigurację).

Czy jest sens zrobić remont samemu?

sufity w warszawieKażdy, kto choć raz zrobił remont sam, z całą pewnością twierdzi, że to jest bardzo korzystnie. I główna korzyść to oszczędność na płace dla robotników budowlanych, ale, niestety, nie każdy może zrobić remont samodzielnie. Dla tego istnieje dużo poważnych powodów, jak, na przykład, problemy ze zdrowiem albo prosto brak czasu.

 
Prośba o kontakt
 
Zamówić sufit napinany